HOGYAN HATHAT A BACH VIRÁG ESSZENCIA ÁLLATOKNÁL

Gyönyörű, fekete házi cicus, a kliens.:) A gazdája akkor kért tanácsot, mikor kb. 1 éves volt. Pár hetesen került hozzá, sajnos nem is tudni pontosan a korát, a születése, és egyéb körülményei ismeretlenek.Elég vadóc volt már kicsinek is, ez az idővel sem múlt. Eredetileg kisfiú volt, majd ivartalanítva lett. A vadságán ez sem változtatott. Alapvetően nem szerette, ha sokáig simogatják, sokszor karmolt harapott. Játéknál gyorsan agresszívvé vált.A macskákra jellemző bújás, dorombolás nála csak kevés ideig jelenik meg.Mivel nem ismerjük a születése körülményeit, csak a “hozott” anyag áll rendelkezésre, így az ún. újszülött keveréket tanácsoltam a gazdájának.Az újszülött keverék: Bohócvirág, Ernyős madártej, Dió-ból áll. Ezt a keveréket újszülötteknek is javasoljuk, mert törli a terhesség és a születés kapcsán keletkező félelmeket, szorongásokat, feloldják az érzelmi blokkokat, és segítik az “új helyzet”-be, a fizikai életbe való integrálódást.

A cicus két hónapig kapta ezt a keveréket. Gazdája elmondása szerint jót tett neki, sokkal szelídebb, kezelhetőbb lett.. A “terápia” a Magyal-lal folytatódott – ami segít a düh és a harag oldásában, melynek révén még bújósabb lett.Házi kedvenceinknek is segítségére lehetnek a Bach virág esszenciák, igen széles a skálája, pl. ha félnek a vihartól, vagy akár költözés esetén is megkönnyíthetjük a változás okozta stresszt, és még sorolhatnánk.2016.05.14.Erőss Anna Lélekmediátor – Bach virág konzulens

4 napos korától nevelem a cicámat. Kóbor cica volt a mama. Sajnos elüthette egy autó és árva maradt a kiscica. Már 6 éves ,de nagyon vad néha ha hozzá érek vagy játszok vele. Van ,hogy támad .Szeretnék tanácsot és Bach cseppet adni neki hátha segítene rajta. _ Ajánlást kérnék.
Kedves Ágnes!
Köszönöm a bizalmát! Hat mentett cicám van, átérzem a helyzetét!
Az állatokat ugyanúgy érik traumák, melyek megváltoztatják a viselkedésüket. Emellett minden állatnak mások az igényei. Ha egy cica támad, valószínűleg nem érzi magát biztonságban, fél. Nem azért, mert nincs biztonságban, hanem valami nem úgy van, ami a számára biztonságos. Fontos, hogy legyen egy nyugodt környezete, hely, ahova elbújhat, ahol egyedül lehet, illetve csak akkor lépni vele interakcióba, ha azt ő is szeretné. Egy ilyen típusú cicánál sok türelem kell és elfogadni, hogy talán sosem lesz ölbe cica, emellett élhet Önnel egy kiegyensúlyozott és harmonikus életet.
Ha a cica 4 napos korától Önnel van, és nincs másik cica vagy kutya társaság, a szocializáció egy része is hiányos. Például épp most van nálam pár hétre egy 4 hónapos kislány cica, akit a gazdája az utcáról mentett. Több dologból is látszik, hogy túl gyorsan választották el az anyjától, a testvéreitől, például, amikor játszik, akkor bevadul, harap, karmol. Hiányzik az anyai és testvéri korrekció a játéknál, melyet együtt tanulnak meg.
Érdemes lenne megnézni, hogy az Ön cicájánál mi a jellemző, hogy a megfelelő eszenciát tudjuk kiválasztani:
– Könnyen ideges lesz, határozott ok nélkül?
– Pánikba esik, heves érzelemkitörést mutat, esetleg inkontinencia (vizeletét nem tudja visszatartani) is előfordul?
– Jellemző, hogy agresszív, féltékeny, gyanakvó, harap és könnyen méregbe gurul?
– Jellemző, hogy ingerlékeny, türelmetlen, ideges és ez az etetési időben fokozódik?ű
– Elbújik, ha látogató érkezik, agresszív lesz, ha sarokba szorítják? Fél a vihartól, villámlástól, zajoktól esetleg idegen emberek és állatok társaságában is?
– Ha egyedük van rombol, fél a vihartól, villámlástól, tűzijátéktól és erős zajoktól?
– Stressz, ingerlékenység, idegesség, nyugtalanság jellemzi főleg a viselkedését?
– Általában rossz a hangulata, mogorva, sokat morog?
Hogyan jellemezné a cicája általános viselkedését, és milyen egyéb helyzetekben fordul elő nála ideges, agresszív viselkedés:
Várom szíves válaszát, hogy a cicája a legmegfelelőbb segítséget kaphassa.
Üdvözlettel, Erőss Anna